Зберігання зброї вдома: вогнепальної, гладкоствольної, травматичного

Правила хранение оружия дома: огнестрельного, гладкоствольного, травматического

Правила зберігання зброї в Україні

Зберігати вогнепальну зброю в нашій країні можуть не лише юридичні та фізичні особи, а й усі громадяни, які отримали дозвіл на її придбання. При цьому вони повинні дотримуватись правил зберігання зброї в Україні, встановлених Законом. Основним документом, який регламентує порядок відповідального зберігання зброї та боєприпасів до нього, є Наказ №622 від 21 серпня 1998 року МВС України (з усіма доповненнями, внесеними у наступні роки). Саме МВС здійснює контроль правильності зберігання зброї та має право вилучати її за порушення встановлених Законом умов зберігання.

Чи допускається зберігання зброї вдома

Відповідно до Наказу МВС №622, зберігання зброї та боєприпасів до неї вдома дозволено для наступних категорій громадян:

  • працівники правоохоронних органів – їм у п. 11.15 дозволено зберігати за місцем проживання «нарізну та гладкоствольну вогнепальну зброю… і бойові припаси до неї», а також «пристрої та зазначені патрони» (тут маються на увазі травматична зброя та патрони з гумовими кулями);
  • посадовим осібам, які за родом своєї діяльності, відповідно до законодавства України, підлягають державному захисту та отримали службово-штатну зброю у тимчасове користування;
  • громадяни, нагороджені іменною зброєю відповідно до чинного законодавства;
  • громадяни України, які досягли 21-річного віку та отримали дозвіл на придбання мисливської гладкоствольної зброї (п. 12.1);
  • громадян старше 25 років, які оформили у законному порядку дозвіл на купівлю нарізної мисливської зброї;
  • повнолітніх громадян України, які досягли 18 років – відповідно до п. 12.1 Наказу №622, вони мають право купувати та зберігати холодну, охолощену та пневматичну зброю та основні частини до неї.

Водночас відомча зброя, що належить підприємствам, установам та організаціям, повинна зберігатися у спеціально обладнаних збройових кімнатах за місцем знаходження юридичної особи або у пунктах централізованого зберігання вогнепальної зброї.

Чи можливе зберігання зброї без сейфа

Вогнепальна зброя є предметом підвищеної небезпеки, тому при її зберіганні в будинку або квартирі власник повинен не тільки забезпечити умови для збереження зброї, а й обмежити доступ до неї сторонніх осіб та домочадців.

Правила зберігання зброї та боєприпасів, встановлені інструкцією, затвердженою Наказом №622 (п. 12.12) чітко застерігають, що зберігати її необхідно у спеціально виготовлених для цієї мети сейфах або металевих шафах. При цьому ключ від сейфа повинен знаходитись безпосередньо у власника — у місці, недоступному для зловмисників та до якого виключено доступ сторонніх осіб та інших членів сім'ї.

Вимоги до збройових сейфів

Правила зберігання вогнепальної зброї, закріплені Наказом №622, встановлюють суворі вимоги лише для сейфів, у яких зберігають відомчу зброю у збройових кімнатах та особисту нарізну зброю працівників правоохоронних органів у домашніх умовах. Такий сейф має відповідати вимогам:

  • виготовлений із металу товщиною не менше 3 мм;
  • має не менше двох внутрішніх замків;
  • обов'язково кріпиться до підлоги або (і) стіни, для чого у конструкції сейфа мають бути передбачені спеціальні вузли кріплення.

При цьому законом не передбачено вимог до зломостійкості та вогнестійкості збройового сейфу.

Правила зберігання мисливської зброї та боєприпасів не регламентують ні товщину стінок сейфа (шафи), ні кількість замків, і не вимагають її обов'язкового кріплення.

Тому збройові сейфи для дому можуть мати будь-яку товщину стінки. Наша компанія виготовляє корпус таких сховищ із сталевого листа завтовшки 2 мм, а лицьову поверхню дверей із 4-міліметрового металу.

Такий сейф може мати один замок будь-якого з наступних типів:

  • кодовий механічний;
  • кодовий електронний;
  • ключовий;
  • комбінований замок, що відкривається за допомогою коду та ключа.

Незважаючи на те, що правила зберігання гладкоствольної мисливської зброї в Україні в домашніх умовах для громадян не передбачають вимог до кріплення сейфа, ми все ж таки рекомендуємо прикріпити її до стіни або підлоги. Це виключить ризик перекидання сейфа, який зазвичай має велику висоту, що убезпечить вас та ваших близьких.

Правила встановлення сейфа для зберігання зброї

Для надійного зберігання травматичної чи вогнепальної зброї в Україні важливо не тільки підібрати сейф, але й знайти місце для його встановлення. Правилами, затвердженими Наказом №622, регламентується лише місце встановлення сейфів для відомчої зброї підприємств, установ та організацій. При зберіганні зброї вдома, дотримуйтесь наших рекомендацій за місцем її встановлення:

  • встановлюйте сейф у непомітному для гостей місці та обов'язково у кімнаті, де проживає власник зброї;
  • розміщуйте збройовий сейф у важкодоступному для злому місці – у ніші, за виступом будівельних конструкцій або всередині меблів, що особливо зручно для пістолетних сейфів;
  • дотримуйтесь наступних відстаней до сейфа:
  • від вхідних дверей 1,5 м і більше;
  • від віконного отвору не менше ніж 0,5 м;
  • від приладів опалення не менше ніж 1 м.

Як правильно організувати зберігання зброї та боєприпасів до неї

При зберіганні зброї необхідно дотримуватись таких правил:

  • зберігати вогнепальну гладкоствольну або нарізну зброю в сейфі (металевій шафі) можна як у зібраному, так і розібраному вигляді;
  • зібрана зброя має бути обов'язково повністю розрядженою - це означає, що магазин повинен бути від'єднаний, якщо в ньому є патрони, а крім того, необхідно обов'язково видалити патрон із патронника;
  • відомча зброя та боєприпаси до неї, згідно з п. 11.8 Наказу №622, мають зберігатися окремо. Щодо мисливської гладкоствольної, нарізної та травматичної зброї громадян, то в правилах не регламентується її роздільне зберігання з боєприпасами. Тому зберігати патрони можна у тому самому відділенні сейфа, що й зброю, або у патронному відділенні, яким оснащується більшість збройових сейфів;
  • при зберіганні 3 і більше одиниць вогнепальної гладкоствольної та нарізної зброї, пристрій у будинку сигналізації необов'язковий. Нові правила зберігання зброї вже не містять цієї вимоги. Воно існувало раніше, але з останньої редакції Наказу №622 його видалили;
  • правила зберігання травматичної зброї допускають її розміщення в одному сейфі з вогнепальною зброєю.


Де можна зберігати зброю: за місцем проживання чи прописки


Відповідно до п. 12.12 Наказу №622, зберігати зброю, що належить громадянам України, і бойові припаси до неї слід лише за місцем фактичного проживання та у місцях тимчасового перебування (дачному будинку або на орендованій квартирі). При цьому власник зброї повинен повідомити органи поліції, де вона зберігається.

Наразі ви знаєте основні правила зберігання зброї в Україні. А придбати відповідний сейф для зброї ви можете в інтернет-магазині НВПП «ДіК».

Часті питання щодо зберігання зброї вдома

Чи можна зберігати зброю у будинку?

Так. В Україні можна зберігати не тільки мисливську гладкоствольну та нарізну зброю, а й цивільну вогнепальну, за умови наявності спеціального сейфу.

Скільки одиниць зброї можна зберігати вдома?

Законодавство України не обмежує кількість одиниць зброї, яку можна зберігати вдома. Головне, щоб на нього була ліцензія, а зберігалося воно у сейфах, розрахованих на розміщення такої кількості стволів.

Чи можна в одному сейфі тримати дві зброї?

В одному сейфі можна зберігати кілька одиниць зброї, але не більше того числа, на яке він розрахований. При цьому пристрій сигналізації не потрібен навіть для сейфів, які розраховані на зберігання 3 і більше одиниць.

Зберігання зброї вдома: вогнепальної, гладкоствольної, травматичного
5 12
Порівняння (0)