З чого складаються будівельні ліси: елементи і конструкція

Конструкція будівельних риштувань складається з наступних елементів: стійок, стійок верхні, стійок верхніх ( «l» -подібних), діагоналі, настилу сталевого, стяжки, сходи, поруччя, хомута, хомута поворотного, фіксатора, захоплення, поперечки, перил торцевих, опори, рами, люка сталевого, настилу дерев'яного, рами-настилу, дерев'яного і металевого огородження, розпірки і підкладки дерев'яної.

Стійка використовується для того, щоб монтувати каркаси риштувань і встановлювати на неї елементи конструкції будівельних риштувань, за допомогою спеціальних фіксаторів, що мають поворотні прапорці. Стійка верхня використовується на верхньому ярусі будівельних риштувань і призначений для того, щоб встановлювати на неї перила звичайні і торцеві. На стійку верхню «l» -образну »встановлюються перила, її розташовують на верхньому ярусі будівельних риштувань. Діагональ забезпечує стійкість будівельних риштувань по вертикалі і їх жорсткість в цілому. Сталевий настил має противослизьку поверхню, завдяки наявності перфорації. Настил укладають на каркас рами, він є робочою поверхнею для пересування робітників, розміщення інструменту і будматеріалів. Стяжка забезпечує стійкість будівельних риштувань по горизонталі і їх жорсткість в цілому. Сходи розташовують на стійці, вона призначена для пересування робітників між ярусами будівельних риштувань. Перила використовують в якості огорожі, вони призначені для забезпечення безпеки на будівельно-монтажних роботах. За допомогою хомута захоплення кріпляться до стійок будівельних риштувань. Поворотний хомут призначений для того, щоб кріпити між собою вертикальні труби стійок. Стійки фіксуються і з'єднуються між собою за допомогою спеціального фіксатора. За допомогою спеціального захоплення будівельні риштуваняя кріпляться до фасаду будівлі, завдяки чому забезпечується стійкість конструкції риштувань. Завдяки наявності поперечки, стійки риштувань є стійкими. Торцеві перила забезпечують безпеку. Опора дозволяє встановити поперечину і стійки 1-го ярусу вертикально. Сталевий люк призначений для пересування вантажів між ярусами будівельних риштувнь. Рама, дерев'яний настил і рама-настил надають жорсткості конструкції і служать горизонтальною площиною для пересування робітників, будівельних матеріалів та інструментів по риштуваннях. Дерев'яна і металева огорожа служать для того, щоб не допускати падіння робочих інструментів, а також будматеріалів з настилу. Розпірка забезпечує похиле положення сходів. Дерев'яна підкладка використовується для опорної поверхні і для установки опор будівельних риштувань.

Сподіваємося, дана стаття допомогла вам розібратися, з чого складаються будівельні риштування і для чого служить кожен окремий елемент їх конструкції.

Порівняння (0)