Як вибрати сейф для дому та квартири?

Как выбрать сейф для дома и квартиры?

3 травня 2023 р.

Як вибрати сейф для дому та квартири

Сейф у будинку – це захищене місце для зберігання цінних паперів, грошей, магнітних пристроїв з інформацією. Вибір сейфу для будинку завжди залежить від того, що саме в ньому зберігатиметься. Відштовхуючись від цього, вибирають відповідний розмір, функції та місце монтажу.

Призначення сейфів та їх види

Види сейфів для дому – різноманітні, оскільки кожен із них розрахований на зберігання певних речей та сконструйований особливим чином. Найчастіше для дому та квартири вибирають сейфи для зберігання зброї та боєприпасів, коштовностей, грошей, золота, а також універсальні моделі для різних предметів.

  • Сейфи для зброї призначені для зброї, боєприпасів, а також засобів для їх очищення. Вони місткі та оснащені полицями, гачками, фіксаторами та текстильними кишенями для акуратного розміщення дрібних предметів https://dik.com.ua/katalog/sejfy/seyfy-oruzheynye. Всередині часто передбачено окрему секцію з механічним замком для зберігання запасної зброї або комплектів боєприпасів.
  • Сейфи для коштовностей, які також називаються ювелірними сейфами, призначені для зберігання прикрас. Такий сейф усередині розділений на кілька секцій для зручного та дбайливого зберігання прикрас різних видів. Секції часто виконані м'якою тканиною, що захищає вміст від пошкодження. Усередині секцій є м'які роздільники, як у ювелірній скриньці, розміщувати кожного прикраси окремо від інших.
  • Для грошей відрізняються невеликим розміром, якого достатньо для зберігання пластикових карток, купюр, дорогоцінних металів та документів. Часто конструкції пожежо- та термостійкі, тому перешкоджають займанню цінностей під час пожежі. Для організованого зберігання грошей передбачені висувні та поворотні полиці.
  • Універсальні. Якщо питання про те, як вибрати домашній сейф, ускладнене необхідністю зберігання різних речей, вибирають універсальний варіант. Для цього підійде сейф середнього розміру без великої кількості полиць усередині, щоб помістилися предмети різної висоти. Для захисту цінностей вибирають моделі з кількома видами замків, антивандальною та вогнестійкою конструкцією, системою сигналізації.

Щоб визначити, як вибрати сейф для дому, рекомендується обміркувати, що саме в ньому зберігатиметься. Для прикрас, грошей, цінних паперів вибирають невеликі сейфи із полицями. Для зброї, боєприпасів та засобів догляду підійдуть високі сейфи з полицями, секретними відсіками, гачками та фіксаторами. Також потрібні універсальні вироби для зберігання різного виду цінностей.

Варіанти розміщення сейфів у будинку та квартирі

Для монтажу сейфа в будинку та квартирі використовують різні місця: приховані від очей сторонніх, але з вільним доступом власників або відкриті. Для організації таких місць частіше вибирають стіни, меблі, підлогу та столи.

Приховані від сторонніх

Вибір сейфу для квартири залежить від місця встановлення. Якщо його потрібно якомога ретельніше приховати від сторонніх – вибирають меблеві та вбудовані варіанти.

  • Меблеві сейфи інтегруються в комоди, шафи або тумби, завдяки чому вони непомітні в інтер'єрі та не порушують його концепцію. Бувають убудовані в одному з відсіків меблів або встановлюються у висувній секретній секції за шафою або пеналом.
  • Вбудовані монтуються у стіні, на підлозі або стелі. Це варіант для випадків, коли сейфом не планують часто користуватися, тому простий доступ до нього не є обов'язковим. Також сейфи зручні, якщо в кімнаті немає місця для монтажу з вільним доступом.

Зі вільним доступом власників

Якщо в сейфі зберігатимуться предмети, якими власник часто користується, наприклад, печатка, ноутбук, ключі, варто вибрати місце з вільним доступом. Це простір під робочим столом або у широкому підвіконні.

  • Під робочим столом – сейф встановлюють у відділенні столу або просто під стільницею. Для того, щоб він не надто впадав у вічі, його маскують під домашній бар або пуф.
  • У підвіконні — це слушний варіант для зберігання грошей, паперів, прикрас, які не займають багато простору. Сейф у підвіконні буває висувним (на роликах) або організований у вигляді ніші, прихованої радіаційною решіткою.

Відкриті

Відкритий простір використовується для встановлення сейфа як неочевидне місце зберігання цінних речей. Для цього існують спеціальні сейфи-схованки у вигляді розеток https://dik.com.ua/product/sejf-st-1002-2263, вентиляційних решіток у стіні, настільних торшерів, книг, картин. Вони імітують звичайні інтер'єрні предмети і найбільше підходять для будинків і квартир, де стоїть багато меблів та декоративних речей, серед яких легко замаскувати невеликий сейф.

Типи замків сейфів

У питанні, як вибрати сейф для квартири, важливо врахувати надійність його замку. Сейфи бувають з різними типами замків, що забезпечують різний рівень безпеки та зручності використання. Серед поширених видів замків для сейфів:

  • Механічний з ключем. Вважається одним з найбільш надійних і простих у використанні, адже закривається та відкривається як звичайна тумба чи скринька стола. Для використання сейфа ключ завжди повинен бути під рукою, а щоб його не втрачати рекомендується передбачити окреме місце зберігання.
  • Кодовий. Це одні з найбезпечніших замків, оскільки відкривається лише після введення правильної кодової комбінації. Сейфи розраховані на величезну кількість комбінацій і зловмиснику непросто вгадати правильний код.
  • Електронний кодовий. Керується за допомогою електронної системи, яка дозволяє відкрити сейф за допомогою кодової комбінації або спеціальної картки. Забезпечує високий рівень безпеки та зручності використання, але потребує регулярної заміни батарейок.
  • Біометричний. Відкривається за допомогою сканування відбитка пальця чи сітківки ока. Відрізняється надійністю, адже для відкриття використовується унікальна інформація про власника.
  • Комбінований замок. Вимагає використання як ключа, і коду. Це забезпечує високий рівень зручності використання. Головна перевага полягає в тому, що власник має альтернативний замок для розкриття у випадку, якщо він втратив ключ або забув кодову комбінацію.

Якщо перед власником цінностей стоїть питання про те, як вибрати сейф у квартиру, важливо приділити увагу вибору надійного та зручного замку. Популярні сейфи з традиційними механічними замками з ключем, з біометричною системою зчитування особистих даних, з кодовою комбінацією та кількома різними замками.

Види сейфів для дому та квартири

Не менш важливо обміркувати питання: як вибрати сейф для будинку за рівнем захисту від злому та пожежі. Багато варіантів сейфів оснащені певним класом зламостійкості та вогнестійкості. Також є комбіновані моделі, в яких поєднуються обидві функції.

  • Зламостійкі. Спеціально розроблені для захисту цінностей від несанкціонованого доступу та злому. Вони мають високу стійкість до механічних впливів, серед яких розлом, свердління та різання.
  • Вогнестійкі. Розроблено для захисту вмісту від вогню та високих температур https://dik.com.ua/katalog/sejfy/seyfy-ognestoykie. Виготовляються з товстої сталі та заповнюються спеціальним вогнезахисним матеріалом, таким як аміачний альвеоліт або керамічні волокна, завдяки яким витримують високі температури та запобігають доступу кисню всередину.
  • Вогневзломостійкі. Поєднують функції захисту від вогню та злому. Вони призначені для зберігання цінностей та документів, які потрібно захистити не лише від пожежі, а й від можливої крадіжки. Додатково бувають оснащені вбудованою сигналізацією, датчиками руху та іншими системами безпеки.

При виборі сейфа для дому рекомендується враховувати декілька критеріїв: тип цінностей, які зберігатимуться, місце для монтажу, вид замку та ступінь захисту від злому та займання. Всі ці характеристики допоможуть підібрати потрібний за розміром і зручний сейф https://dik.com.ua/katalog/sejfy  для особистих речей одного або кількох власників.

Автор статті:

Менеджер НВПП ДІК Дубок Павло

Список використаної літератури:

  1. Кириллов, И. (2017). Сейфы для защиты ваших ценностей. Київ: ТОВ "ФІСКАЛ-ДРУК".
  2. Андрєєв, А. (2016). Як вибрати сейф. Практичні поради. Київ: ТОВ "НВП "Експрес-Прес".
  3. Васильєв, М. (2019). Захист ваших цінностей: вибір і встановлення сейфів. Київ: ТОВ "НВП "Новий день".
  4. Костенко, Ю. (2018). Вибір сейфа для захисту дому та бізнесу. Київ: ТОВ "КМ-БУКС".
Як вибрати сейф для дому та квартири?
4.9166666666667 12
Порівняння (0)