Замки для сейфа

Замки для сейфів - про типи і важливість правильного вибору

Пропонуючи широкий, вичерпний спектр сейфів різної модифікації, призначених для зберігання будь-яких цінностей в будь-яких приміщеннях, а також надаючи послуги з виготовлення сейфів на замовлення з будь-яким ступенем захисту, хочеться окрему увагу приділити саме замкам для сейфів. У переважній більшості випадків саме сейфовий замок забезпечує необхідний ступінь збереження цінностей, перешкоджаючи доступу до них сторонніх осіб. У 99 випадках зі 100 розтин сейфів відбувається з боку дверей і правильний вибір замка для сейфа безпосередньо впливає на можливість злому.

Основні види замків для сейфів і їх відмінні риси

Вибір оптимального, найбільш ефективного замку для сейфа прямо залежить від знань їх різновидів, особливостей і відмітних сторін. Різноманіття існуючих модифікацій сейфових замків можна розділити на класи за рівнем стійкості механізму до потенційного злому. Конкретний клас замку присвоюється за результатами проведених випробувань і на підставі його відповідності діючим стандартам: національному ДСТУ 4012.3-2001 або європейському VdS / ENV1300.

1. Ключові замки для сейфів циліндричного типу

У даній модифікації унікальна комбінація задається змінним профілем ключа, що є кодує елементом. В якості основного замикаючого механізму такі замки використовуються вкрай рідко через можливість з вибивання і витискування, але часто встановлюються на внутрішні відділення сейфа (трейзером).

Число кодують елементів в замках для сейфів даного типу може коливатися від 8 до 10, що дозволяє отримати до 2000 різних комбінацій ключа. За національним стандартом ДСТУ, циліндричні замки для сейфів мають нульовий клас стійкості до несанкціонованого відкривання і встановлюються на шафах, картотечних ящиках і т.п.

2. Сувальдний тип замків

Унікальна комбінація в сейфових замках цієї модифікації задається виступаючими борозенками, що мають змінний профіль. На відміну від замків циліндричного типу, вони мають широку базу установки і кращий ступінь захисту від фізичного впливу, а також високий ступінь стійкості до вибивання. У свою чергу замки для сейфів сугальдного типу діляться на два підтипи:

2.1. замки «дверного» типу, що встановлюються на сейфах низької цінової категорії;

2.2. сувальдні замки сейфового типу: головною перевагою даної модифікації є високий рівень захищеності від потенційного злому, що забезпечується високою точністю виконання кожного елемента кодіровочних пластин, що мають специфічну форму.

3. Механічні сейфові замки кодового типу

У даній модифікації кодує елемент представлений пазами і кодовими дисками, правильне взаємне положення яких щодо один одного і дозволяє відкрити сейфовую двері. Цей тип замків є одним з найнадійніших і довговічних, але відкриття такої сейфовой двері вимагає уваги, часу (від 30-тідо 60-ти сек.) І хорошого доступу до лімбу замку і його видимості. Цю модифікацію, як і сувальдний, можна розділити за два власних підтипу:

3.1. кодові замки для сейфа без можливості зміни комбінації, яка встановлюється при виготовленні замку - наявність трьох кодіровочних дисків забезпечує до 500 000 можливих комбінацій;

3.2. кодові замки для сейфа з можливість зміни комбінації - наявність трьох кодіровочних дисків забезпечує до 1 000 000 можливих комбінацій; через високого рівня стійкості та надійності, цим замкам присвоєно перший клас стійкості до потенційного злому за національною ДСТУ та видано сертифікат VdS Cl.1.

4. Замки для сейфів електронного типу

У даній модифікації кодова комбінація може складатися з букв, цифр і інших символів, що набираються користувачем на клавіатурі. Ключовою відмінністю замків електронного типу від механічних є наявність захисту від підбору коду, яка активується після трьох спроб і блокує замок. Установка коду з шести значень дозволяє отримати до 1 000 000 можливих комбінацій. Ці замки найбільш надійні і безпечні, але їх висока технологічність робить дану модифікацію і найдорожчою в ціні. Стійкість до злому замків для сейфів електронного типу підтверджена присвоєнням 2-го класу за стандартом ДСТУ 4012.3-2001і сертифікатом VdS Cl.2 за аналогічним європейським стандартом.

Тепер, знаючи основні види замків для сейфів і їх відмінні сторони, ви зможете вибрати для себе оптимальний, найкращим чином відповідає вашим побажанням і потребам варіант. Якщо ж у вас виникнуть труднощі або додаткові питання - фахівці компанії НВПП «ДіК» завжди готові вас проконсультувати і дати необхідні відповіді.

Порівняння (0)