Як правильно вибрати сейф

Как правильно выбрать сейф

Що ж таке сейф

Сейф (від англ. Safe, буквально, - безпечний, надійний) - міцний вогнетривкий металевий ящик або шафа для зберігання документів і матеріальних цінностей від двох різних небезпек - вогню і злому.

Сейф металевим став вперше в Англії в XIX ст. на зміну дерев'яним скринях і шаф, і був дуже надійним до винаходу ацетиленово-кисневого різака, ріжучого метал як масло. Тоді з'явилися сейфи з двома шарами металу і прошарком з міді і бетону, з так званим захисним «пирогом». Знаряддя злому винаходили все нові, вимоги до вогнестійкості і взломостойкости сейфа змінювалися, а з ними змінювалася і начинка «пирога», укладаючи в собі різні матеріали і технології.

Однак сейфом все ж можна назвати будь-який металевий ящик, починаючи від металевої скриньки з найпростішим замком для захисту вмісту від цікавого дитини до кілька тонного товстостінного вироби з суперсекретної замками для зберігання в банку великих сум готівки. Тому вам і потрібно визначити

Що ви збираєтеся зберігати

Що зберігати визначає, перш за все, розміри об'єкту, що охороняється або простору - це може бути невеликий, надійно схований у приміщенні тайник для зберігання кількох дорогих жіночих прикрас або «флешки» з цінною інформацією, до сейфовой кімнати (сховища цінностей) в будинку або офісі для зберігання великих сум готівки, цінностей, творів мистецтва або себе (так-так, не дивуйтеся, іноді при загрозі озброєного вторгнення в будинок або офіс і загрозу життю набагато надійніше закритися в такій кімнаті, де є вентиляція, біотуалет, вода і зв'язок із зовнішнім світом і дочекатися допомоги). Саме тому з відповіді на питання «що зберігати» і починається вибір сейфа.

Від чого зберігати

В основному, від вогню і злому; вогнестійкість і взломостойкость сейфа підтверджується відповідними сертифікатами випробувальних центрів і, як правило, відображені всередині сейфа відповідними маркуванням, на яких нанесена інформація про класи вогнестійкості і взломостойкости. Як вибрати сейф, якщо таких маркувань немає? Не варто покладатися на слова, особливо по відношенню до вогнестійкості сейфа, оскільки взломостойкость віддалено можна визначити за потужністю ригеля системи, якості виготовлення ключів, товщині металу та іншими ознаками, а вогнестійкість визначити без випробувань неможливо.

Від кого зберігати

Від зломщика. Їм може бути досвідчений «ведмежатник», який отримав фото сейфа, схему проходу по дому від подільника-покоївки, бездоганно служила у вас багато місяців до школяра, який вирішив постріляти з татового дробовика по горобцях. Визначтеся, хто може опинитися поруч з сейфом і вам стане зрозуміліше, як вибрати сейф для дому та де його краще встановити.

Місце встановлення

Кращого місця установки сейфа, якщо про нього знає тільки одна людина, немає, бо, як казав Мюллер в «Сімнадцяти миттєвостях весни», що знають двоє, то знає свиня. Яким би красивою не був сейф він, перш за все, ваш охоронець, і бачити його - значить, оцінювати його можливості. Тому сам сейф необхідно ховати - в стіні, підлозі, окремій кімнаті, під картиною або за портьєрою. Визначте таке місце.

У кого купувати

Найкраще купувати у виробника і не тому, що в іншому місці продадуть «поганий» сейф, а тому, що виробник є одночасно і розробником. Саме тому він краще за інших зможе зрозуміти, що вам потрібно, розповість, як правильно вибрати сейф і, якщо необхідно, внесе зміни в креслення або розробить нові, виготовивши сейф для вас, надасть гарантію і збереже всі в таємниці.

Порівняння (0)